? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2013
Gösterim Tarihi
13 Eylül 2013
Süre
97dk

Oyuncular

Uğur Güneş
Emrah
Ertunç Uygun
Salih
Mehmet Çevik
Bakırcı Mehmet
Ayşe Tunaboylu
Aysan Sümercan
Yönetmen
Arkın Aktaç
Senarist
Murat Toktamışoğlu
Müzik
Reşit Gözdamla
Şeytan-ı Racim

Şeytan-ı Racim

3.0/10

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.

Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar.  Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.

Yorumlar

Yorum Yaz
tamamen saçmalık, vaktinizi izleyerek boşa harcamayın.
0 Oy
Filmin afişinin filmle hiç alakası yok. Tahminim seyirci çekmek için yapılmış.
  Amatör oyuncular elinden geleni yapmışlar ama ortada kalitesiz bir prodüksiyon olunca nafile çaba oluyor. Altan Gördüm yan rolde oynamış. Senaryo çalıntı diye bir söylenti var bunun bir an önce açıklığa kavuşması gerekiyor. Yoksa izleyiciler verdiği paraları haram ederse cin çarpmışa döner yapımcılar. Mekan olarak İzmit seçilmesi ilginç. Fay hattı üzerinde olan bir bölge ve küçük kıyametin burada kopacağı söylentileri film adına pozitif argümanlar. Birde filmin başında Tophane rıhtımı mekan olarak seçilmiş hoş.... Hasan Karacadağ bu tür filmlerde tekel konumundayken bu tarz taklit yapımlarla tekeli kırılmaz. Sağlam bir senaryo ve kaliteli oyuncularla birde işin içine maddi destek girdimi işte o zaman Türkler korku filmi yapabiliyormuş dedirtebiliriz. Yoksa bu tarz cılız amatör işler bizi beyazperdeden soğutur.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum