? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2007
Gösterim Tarihi
14 Kasım 2008
Süre
85dk

Oyuncular

Manuela Velasco
Angela
Javier Botet
Nina
Manuel Bronchud
Abuelo
Martha Carbonell
Izquierdo
Claudia Font
Jennifer
Vicente Gil
Polis
María Teresa Ortega
Abuela
Pablo Rosso
Marcos
Jorge Serrano
Sergio
Ferran Terraza
Manu
Yönetmen
Jaume Balagueró
Paco Plaza
Senarist
Jaume Balagueró
Luis Berdejo
Yapımcı
Julio Fernández
Görüntü Yönetmeni
Pablo Rosso
Rec

Rec: Ölüm Çığlığı

Rec

7.9/10 IMDB Puanı: 7.7
Genç bir TV muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu edinen bir program hazırlamaktadırlar. Oldukça sıkıcı geçen program bir telefonun gelmesiyle hareketlilik kazanır. Yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili gelen bu ihbar üzerine Angela ve Pablo itfaiyecilerin peşine takılır. Kadının evine varan ekip, evin içinden korkunç çığlıklar duyarlar. Bundan sonrası hafızalardan çıkmayacak bir kabustur.

Yorumlar

Yorum Yaz
İspanyollar sinemada büyük yükselişte. Children of Men ile sci-fi, Rec ile korku türünde büyük örnekler verdiler.

Film gerçekten süper. Son sahneleri korkutuyor ama genelinde gerilim hakim. Çok başarılı.

10/9
0 Oy
yorumlara bakınca çok korkunç bir film bekliyorsunuz ama ani efekt ve görüntülerden başka bişey yok filmde ve bunlar korku değil gerilim oluşturuyor.birden çok mantık hatası var olaylarda.Her neyse konusu mutasyon,zombi olayında çok da üst düzey bir film değildi..
0 Oy
bu filmi izleyen bir arkadaşımın sözleri... - filmi izlerken altıma sı...tım :=)))

yani haksız da değil ama :=))
-1 Oy
Ayrıntılara takılmamam elbette mümkün değil.

1)Sağlık müfettişi (çeviri yanlış değilse) hastalığın salyayla bulaştığını söyledi [Sanki bana sağlık bakanlığından malumat verilmişmiş gibi yazdım ha, ama olsun]. Her ne kadar herkes ısırılınca sapıtıyorsa da, bu hastalık kanla bulaşmıyo mu? Herkesin üstü başı kan revan içindeydi, ne hoş bir enzim/virüsmüş bu.

2)Herkes ısırıldıktan sonra beş dakkaya kalmadan alemlere gark oldu. Bi bizim küçük kız cevval çıktı be, sağlık müfettişi len buna da bulaşmış olmasın diye üstüne yürüyünceye kadar hiç ses etmedi masum.

3)Yaratıklar genelde herkül gibi kuvvetliydi maşallah, yönetmen bir bizim adamlara güçlerini yettirmedi. İtfaiyeci kaç tanesini alaşağı etti öle.

4)Kameramanı ayrıca tebrik ederim. Can havliyle anahtar ararken bile kamerayı bırakmadı. Aferin.

Ayrıyetten bence sunucu kız daha itfaiye arabasında kaza geçirip ölmeliydi. Amma kafa ütüledi be. Yok pablo ne gördün, yok pablo bu ne [ya ne bilsin adamcağız o da senle geldi garibim],bi sus, bi otur bi dinle be kadın, vır vır vır zır zır kafa beyin bırakmadın iki saat valla.

Dün Descent'ı izlemiştim, iki gün arka arkaya yaratık-korku filmi izleyince anladım ki ben korkmuyom. Descent daha bir gerdi ama. Bu filmi maalesef beğenemedim.

Halbusi Elm Sokağı ilk çıktığında ne korkmuştuk yav. Gece uyuyamıyoduk, ne olur ne olmaz diye. Bz mi küçüktük, yoksa artık filmle korkamıyor muyuz bilemicem.

Daha da korku filmi izlemem. Ha olur da muhteşem bi şey çıkarsa siz gene de haber edin ama.

Son olarak yine de:

The Others

demek isterim.
-1 Oy
çok korkunç olmalı gibi bi önyargıyla yaklaşanların çoğunu hayal kırıklığına uğratmış olsada filmin atmosferindeki gerginlik bnce herşeye bedeldi..
+ 2 Oy
kesinlikle korku severlerin kaçırmaması gereken bir film. bu kadar doğal bir korku filmine az rastlanır. Saygılarımla.
0 Oy
Belgesel tarzında mükemmel bir İspanyol korku filmi. Doğal korkuyu aynen yansıtabilmesi filmin başarısı. Ki zaten başarılı bir yabancı yapım olmasa Amerikan sineması aynı snaryo ve kurguyu devşirip çakma bir REC çekmezdi. The Others ve The Strangers ile birlikte en sevdiğim korku/gerilim filmleri arasına girdi...
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Özel Dosya

07
Eki.2010

Sinemanın En Klostrofobik Filmleri

Şayet kapalı alan korkunuz varsa bu filmlerden uzak durun…

08
Eki.2009

Korku Sinemasının Bağımsız Örnekleri

Vizyonu şenlendiren korku sineması, akıllara değeri sonradan anlaşılmış bağımsız korku filmlerini getirdi. Sinema tarihinin gizli korku hazineleri neler, gelin beraber bakalım.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum