? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2012
Gösterim Tarihi
6 Temmuz 2012

Oyuncular

Andrew Garfield Andrew Garfield
Peter Parker / Örümcek Adam
Emma Stone Emma Stone
Gwen Stacy
Rhys Ifans
Dr. Curt Connors / The Lizard
Embeth Davidtz
Mary Parker
Martin Sheen
Ben Parker
Sally Field
May Parker
Denis Leary
George Stacy
Chris Zylka
Flash Thompson
Kelsey Chow
Sally Avril
Campbell Scott
Richard Parker
Yönetmen
Marc Webb
Senarist
Alvin Sargent
Steve Kloves
James Vanderbilt
Çizgi Roman
Steve Ditko
Stan Lee
Müzik
James Horner
Yapımcı
Matthew Tolmach
Avi Arad
Laura Ziskin
Görüntü Yönetmeni
John Schwartzman
The Amazing Spider-Man

İnanılmaz Örümcek-Adam

The Amazing Spider-Man / Spider-Man 4

Lise yıllarında dışlanmış, annesi babası tarafından terk edilmiş ve amcası Ben ve yengesi May tarafından büyütülen Peter Parker’ın  hikayesi. Birçok ergen gibi, Peter da kim olduğunu ve bugünlere nasıl geldiğini çözmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda Peter ilk aşkı olan Gwen Stacy ile aşk, bağlılık ve sırlarla iligili mücadelesini de veriyor. Peter babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için araştırmalarına başlıyor. Bu onu Oscorp’a ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor’un  laboratuvarına yönlendirir. Örümcek-Adam Connor’un ikinci kişiliği ile karşı karşıya gelir. Peter, güçlerini kullanarak hayatını değiştirecek bir karar alır ve kahraman olmak için kaderine yön verir.

Yorumlar

Yorum Yaz
S. Raimi ve Tobey Maguire'li Spider Man serisi bir efsaneydi. Maalesef Marvel firması işi cimrilik boyutuna vardırıp Tobey gibi bir oyuncuya film başına 15 milyon doları çok görüp A. Garfield'a yarım milyon dolar verip baş karakter işini aklınca çözdüğünü zannnediyor. Filmin senaryo ekibinin ya IQ oranı çok düşük ya da senaryoyu özellikle çocuk izleyiciler için yazmışlar. O kadar çok mantık hataları vardı ki şaştım. Böyle büyük bütçeli dev prodüksiyonlarda olmaması gerekirdi. Filmin konu özetini anlatmaya gerek yok çünkü örümcek adam serisinin yeniden çevrimi. Marvel artık konu bulamıyor. Bence bu İnanılmaz'ın ardından Dayanılmaz ve Sonlandırılmaz diyerek seriyi devam ettirebilirler.
Bu arada yapımcı Avi Arad'da militarist bir İsrail milliyetçisi olarak A. Einstein portresinide filme dahil etmesi gözümüzden kaçmadı. Batman'daki Joker gibi bir kötü karakter üretemezse tırt bir film serisi olarak yoluna devam eder. Yine de izlenirmi; izlenir. Sonuçta senaryo saçmada olsa görsel bir şölen sunuluyor.
+ 1 Oy
Sony'yi kutlamak lazım seriyi mahvetmeyi iyi başardılar.Sadece görsel yönden başarılı onun dışında koca bir hiç.Senaryo sıradan,müthiş soundtrackleryle tanıdığımız James Horner imzalı müziklerse migren ağrıları geçirmeme sebep oldu.Mümkünse devamında ya müziği değiştirsinler yada müzik kullanmasınlar.Garfield'den olur mu birşey diyemem ancak bu filmde olmamış o kesin.Ruhunu ve karakterini kaybetmiş bir Spiderman uyarlaması.Raimi'nin çok eleştrilen üçüncü filmi dahi bundan bir gömlek üstün.Tobey daha iyiydi bu rolde.Yönetmen tercihide doğru olmamış.Seriye olan ilgimi yoketti.Bundan sonra artık yeni kötüleri meraktan bakarım ancak.Bir değeri kalmadı gözümüzde.Sony'de daha ilk film çekilmeden çok iyiymiş gibi devam kararı aldı.Artık kendileri çeker kendileri izlerler, çok kötü harcadılar seriyi.Niteliksiz.

5/10
+ 1 Oy
çocukları avutan cinsten
+ 1 Oy
Webb güzel bir şeyler yapmaya çalışmış,Garfield ve Stone iyiydi ama filmin geneline bakarsak o kadar da başarılı değil. 6/10
+ 1 Oy
The Amazing Spider-Man.. soylenebılecek tek şey var..PEPE PEPEEE çok uzuluyorrrr.......
0 Oy
Filmi beğendiğimi söyleyemeyeceğim.Bana göre Sam Raimi'nin yönettiği serileri mumla aratıyor.Maalesef... :(
+ 2 Oy
Öncelikle açık açık belirtmeliyim ki filmi cidden sevdim! Elbette önceki serinin yeri ayrıdır fakat bu film Spider-Man'in özüne daha bir sadık. Film her ne kadar Spider-Man'in "halk kahramanlığını" tam gösterememiş olsa da gerçek bir Peter Parker filmi.

Spider-Man, gerek çizgi dizileri olsun gerek çizgi romanları olsun belli bir miktar takip etmişliğim vardır. Öyle ki Türkiye'de '80'lerde yayınlanmış çizgi romanlarından belli başları da elimde bulunmaktadır. Öyle ki şunu belirtmek isterim ki Spider-Man'in kadınlarının başına her zaman bir şey gelmiştir. Gwen aşağı düşerek ölmüş, Mary Jean suya karışmış, Felicia zaten Kara Kedi...

Bu filme gelecek olursak ilk yarısı cidden harikaydı. İlk Spider-Man filmi Peter Parker'ın dönüşümünü bence çok iyi anlatamamıştır. fakat bu film cidden çok iyiydi bu konuda. Peter'ın zeki yönü çok iyi gösterilmiş. Ki temellerine de sadıktı. Gayet uzun ve detaylı olmuş. Fakat Spider-Man'e dönüşüm sonrası çok kısa kalmış, sadece Lizard ve Ben amcanın katiline yoğunlaşılmış.

Gel gelelim Lizard'a! bence çok iyi bir seçim olmuş. Önce ki seride Green Goblin ilk filmde boş yere harcanmıştı. Bu sefer cidden hem Peter'ın ailesine hem de zekasına çok iyi yoğunlaşılmış bu saye de. Ki Lizard bir süre sonra kendini kontrol edebilecek ve Spider-Man'in yanında savaşacak olduğuna da müjde vereyim!

Gwen Stacy olayına gelirsem çok iyi bir seçim. Önceki seride öyle havada kalmıştı. Ki şahsen Gwen'i Mary jean'den daha çok severim, zeki kız. Ki Emma Stone'un oynaması cidden çok iyi oldu ki bu benim için artı bir puan daha. Bu filmde Gwen'e biraz daha ağırlık verilseymiş keşke... Ki şöyle de bir şey var: ilk filmde Mary jean ve örümceğin yağmurdaki öpüşme sahnesi neyse bu filmdeki Peter'ın Gwen'i ağ ile yakalayıp çekerek öpmesi odur!

Finali havada ve boş kaldığını düşünüyorum. Daha seri bir şekilde bitebilirdi.

Genel olarak değerlendirirsek Iron Man'den kalma bir espri anlayışı oluşmuş filmde. İlk yarısı çok iyi ikinci yarısı beklentileri karşılamıyor. Performanslar da iyi... Bir daha ki Spider-man filminin doyurucu olması dileğiyle 7,5/10
Emma Stone'un hatrına 8/10
-2 Oy
Şu amerikan goy goy müziğini filmin ortasından sonuna kadar koymuşlar zannedersinizki cihata gidiliyor. En son bu kadar sıkıldığım film transformers 3 olmuştur orada da aynı mantık -vatan kurtarma müziği- hakimdi.

İlk seriye oranla son derece vasat ilk serinin ilk filmine oranla vasat bile az. Yeniden çevirim projelerinin canı cehenneme bir kere de utandırmadılar hep aynı rezillik devam etmekte. Senaryo sözüm ona farklı kurgulanmış ana tema korunurken ara temalar güya farklı kılınmış bu da sadeleştirme şöyle dursun filmi son derece vasat kılmış. Kısaca vıttırı vızık bir film.
+ 2 Oy
Şimdi nerden başlasam bilemiyorum.
Öncelikle 3 boyut namına çok bir ferkedilir bişey görmedim hatta çoğu sahnede gözlüğü çıkardım gerek duymadım.
Konuda farklılıklar vardı (Bu Amazing ya )sonra mary-jane yok malum :P ama kopukluklar vardı yani mantığıma yatmadı.
Bu kadar söyleyim de izleyecekleri etkilemeyim.
Çok bişey beklememek gerektiğini biliyordum ama umut dünyası işte...
Önce Karanlık Gölgeler sonra bu ne olcak  sinema(Fantastik) sever in hali bilmem
+ 1 Oy
Kaliteli bir film olmuş şahsen ben çok beğendim
-1 Oy
beklentiyi karşılamayacak bence sürekli aynı konular bir zamanlar filim sektörünü uzay motifi kaplamıştı şimdide çizgifilim karakterleri
-1 Oy
Bu sefer hediyeler facebook'ta. Örümcek Adam tişört ve şapkaları için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.facebook.com/notes/her-g%C3%BCn-1-film/inan%C4%B1lmaz-%C3%B6r%C3%BCmcek-adam-filmi-yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1-%C3%B6r%C3%BCmcek-adam-filmi-ti%C5%9F%C3%B6rt-ve-%C5%9Fapkas%C4%B1-hedi/10150922757237638
-2 Oy
film bekleneni veremeyecek gibi.. beklenen ne peki :D umarım yeni şirket ilk filmlerdeki başarıyı beklemiyordur,aksi takdirde hayal kırıklığı kaçınılmaz gibi gözüküyo..
-1 Oy
yeni örümcek adam'ın da tıpkı dark night rises'ın ki gibi siyahlar içinde (karanlık) bir yeni afişi yayınlandı ama bizim ülkemizde ki sinema siteleri ürkütücü biçimde yavaş işledikleri için henüz bihaberiz!
-3 Oy
daha çok kez örümcek adamı görürüz beyaz perde de. yönetmen ve şirketler süper kahramanlardan asla vazgeçmez. ama şu var birazda uygun olmalı insan. bu çocuk bana göre hiç yakışmamış ama yinede filmi izlemeden ön yargılı olmak istemiyorum
-1 Oy
bu arada bekleyip göreceğiz şıkkı çok saçma değilmi abi :)
-2 Oy
yeni anketin konusu bu haşaratı içeriyor.!
valla ne yalan söylim oyum hayır seçeneğine gitti.
-1 Oy
İplik fabrikaları kazanacak gene.

Afyon iplik fabrikası "Örümcek Adam ağı geldi"
0 Oy
hehe Örümcek Adam 4 :D, içindeki kötü adamlar açıından 4, evet, ama bize yeni doğmuş bi bebek gibi tanıtıyorlar serinin özünü, yazık!
+ 2 Oy
filmi tekrar çekme fikri kötü
spiderman tercihi güzel
yapımda orta olur kanımca.
-1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

14
Haz.2012

Örümcek Adam filminden yeni poster

Amazing Spider Man'ın yeni posteri yayınlandı.

07
Şub.2012

The Amazing Spider-Man Fragmanı

The Amazing Spider-Man'ın (İnanılmaz Örümcek-Adam) yeni fragmanı yayınlandı

27
Ara.2011

Örümcek Adam'dan Yeni Fotoğraflar

Önümüzdeki yazın hit filmlerinden olması beklenen The Amazing Spider-Man'den yeni kareler yayınlandı.

13
Ara.2011

Yeni Örümcek Adam Posteri

2012 Temmuz'unda vizyona girecek yeni Spider-Man filmi The Amazing Spider-Man'in yeni posteri yayınlandı.

06
Ağu.2011

The Amazing Spider-Man'ın Devamı 2014'te

İlk bölümü henüz vizyona girmedi, ama Sony ikinci bölümünün vizyon tarihini açıkladı.

20
Tem.2011

The Amazing Spider-Man Fragmanı

Örümcek Adam'ın hikayesini en baştan tekrar anlatan The Amazing Spider-Man'in ilk fragmanı yayınlandı..

15
Tem.2011

Yeni Örümcek Adam'dan Fotoğraflar

Yönetmeni ve başrol oyuncusu değişip hikayenin başlangıcına geri dönen yeni Örümcek Adam filmi The Amazing Spider-Man'den ilk kareler basına sızdı..

06
Eki.2010

Emma Stone Spider Man'de

Zombieland ile yıldızı parlayan genç oyuncu Emma Stone, yeni Spider-Man filmine katıldı. Ancak Stone'u Mary Jane olarak göreceğini düşünenler maalesef yanılıyor.

02
Tem.2010

Spider Man Bulundu!

Yeni Örümcek Adam filminde Peter Parker'ın kim tarafından canlandırılacağı belli oldu: İhaleyi İngiliz oyuncu Andrew Garfield kazandı.

28
Haz.2010

Spider-Man Listesi

Spider-Man'in kim olacağı söylentileri nihayet son buluyor. Sony, muhtelif isimlerle ilgili bir liste yayınladı.

12
Nis.2010

Örümcek Adam İçin En Güçlü Aday

Yeni Spider-Man filmi için yapımcılar yeni bir ismin peşine düştü. Genç oyuncu Logan Lerman, rakiplerini şimdiden elemiş gibi.

12
Oca.2010

Spider Man 4 Tarihe Gömüldü

Sony Pictures'ın yaptığı açıklamaya göre, stüdyo Spider Man 4 macerasına son verdi. Yapımcılar yepyeni bir Spider Man serisine başlangıç yapmaya karar verdiler.

06
Oca.2010

Örümcek Adam Senaryoya Tosladı

Spider Man 4'ün gösterim tarihi daha önce 2011 Mayıs'ı olarak açıklanmıştı. Ancak projenin bir türlü hayata geçirilememesi sonucu bu tarih ertelendi. Sorun ise filmin senaryosu ile ilgili.

10
Kas.2009

Kara Kedi Rachel

Zaman yolcusunun karısı Spider Man 4'te: Rachel McAdams, yeni Örümcek Adam filminde yer almak için yapımcılarla masaya oturdu.

17
Ağu.2009

Örümcek Adam Hızlı Gidiyor

Örümcek Adam 4'ün çalışmaları süredursun, Sony Entertainment serinin beşinci ve altıncı filmlerinin senaryosunu sipariş etti bile. Örümcek Adam 5 ve 6, Zodiac'ın senaristi James Vanderbilt tarafından yazılacak.

21
May.2009

Kirsten Dunst Örümcek Adam'da Olmayabilir

Örümcek Adam'ı sinemaya taşıyan yönetmen Sam Raimi, serinin dördüncü filmi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yönetmenin dediğine göre, Kirsten Dunst Spider Man 4'te yer almayabilir.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum