? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1987
Süre
145dk

Oyuncular

Şener Şen Şener Şen
Muhsin Kanadıkırık
Şermin Hürmeriç
Sevda
Uğur Yücel Uğur Yücel
Ali Nazik
Yönetmen
Yavuz Turgul
Senarist
Yavuz Turgul
Müzik
Atilla Özdemiroğlu
Yapımcı
Abdurrahman Keskiner
Muhsin Bey

Muhsin Bey

9.0/10 IMDB Puanı: 8.6

Muhsin Bey çiçeklerine düşkün kendi halinde bir adamdır. Arabeske karşı bir tavrı vardır. Ali Nazik, ise yanık sesli bir türkücüdür. Kaset çıkarma hayallerine kapılır. Muhsin Bey de onu şöhret yapmak ister. Basit bir macera gibi görünen bu hayal, zamanla Muhsin Bey için bir onur mücadelesine dönüşür ve ona kaset çıkarmak için para arayışına girer.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
puan çok abartı sanki..
+ 1 Oy
çok içten duru bir film sonlara doğru muhsin beye yapılır mı bu be demekten kendimi alamadım
+ 1 Oy
Film Şener Şen'in en iyi filmlerinden birisi olmasıyla beraber aynı zamanda Türk Sinemasının da en iyi filmlerinden birisidir.Şener Şen usta bu filmde yine her zamanki gibi kendine has mimikleriyle karşımızda.O yıl Altın Portakalı kasıp kavuran bu film her ne kadar mükemmel olsada aynı yıl çekilen Anyurt Oteli Muhsin Bey'den çok daha iyidir.

Filme gelirsek film o yıllarda ortalığı kasıp kavuran şöhret sevdasına kapılan insanlarımıza iyi bir ders niteliğinde.Özellikle Uğur Yücel'in olağanüstü performansıyla bizlere sunduğu Ali Nazik karakterinin elindeki çatalla bir şarkı söyleyişi varki Türk Sinemasının en muhteşem sahnelerinde ilk 5'e girecek cinsten.
Filmdeki bütün oyuncular oyunculuklarının zirvesine çıkıp kendi karakterlerini unutulmaz yapmayı başarmış.Uğur Yücel filmde hayatının rolünü çıkarmış.Filmde bir evlerinin önü boyalı direk türküsünü söyleyişi vardı ki "işte oyunculuk bu" dedirtecek cinsten.

Sonuç olarak film mükemmeldi.Hala izlemeyen varsa bulup hemen izlemeli bu klasiği.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum