? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1999
Süre
118dk

Oyuncular

Hilary Swank Hilary Swank
Teena Brandon/Brandon Teena
Chloë Sevigny
Lana Tisdel
Peter Sarsgaard
John Lotter
Brendan Sexton
Tom Nissen
Alicia Goranson
Candace
Yönetmen
Kimberly Peirce
Senarist
Andy Bienen
Kimberly Peirce
Müzik
Nathan Larson
Yapımcı
John Hart
Eva Kolodner
Jeff Sharp
Christine Vachon
Görüntü Yönetmeni
Jim Denault
Boys Don't Cry

Erkekler Ağlamaz

Boys Don't Cry

9.0/10 IMDB Puanı: 7.6

Nebraska, Falls City'ye yeni gelen Brandon Teena, buradaki insanlar tarafından oldukça sevilir. Kadınlar ona bayılmaktadırlar. Onunla tanışan herkes, bu karizmatik yabancının saflığına tutulmaktadır. Ancak Falls City halkının bu yakın arkadaşının gizlediği bir sır vardır: O aslında insanların sandıkları kişi değildir.

Buradan 75 mil uzakta Lincoln'deyken Brandon Teena kendisini hayatı boyunca rahatsız etmiş olan bir bunalımla yaşamıştır. Pek çok genç gibi hatalar yapar fakat bu hatalar kendisine çok pahalıya paltlar. İstemeden yeni sevgilisi Lana ve onun pervasız arkadaşı John arasındaki sınırı aşınca, Brandon'un gizlediği sır bir vahşetle ortaya çıkar.

Kısa yaşamı boyunca Brandon Teena, ateşli bir aşık, toplum içinde sıkışmış kalmış bir yabancı, dışlanmış bir hayalperest, gözüpek bir hırsız ve vahşice işlenmiş bir suçun kurbanı olmuş trajik bir suçludur.

Not: Aşağıdaki yazı filmin gidişatı ile ilgili önemli bilgiler içermektedir. Filmi izlememişseniz dikkatli olun !!

1993 yılının sonlarına doğru, Nebraskanın güneydoğusundaki Falls City'de bir çiftlik evinde vahşice cinayetler işlenir. İlk başta açıklanması mümkün olmayan acımasız bir cinayet gibi gözüken olay, katillerin ve kurbanın gerçek hikayesinin ortaya çıkmasıyla hiç beklenilmeyen bir şekil alır. Ölenlerden birisi kasabaya kısa bir süre önce gelen fakat kısa süre içinde herkesin (özellikle bayanların) ilgisini kazanan Brandon Teena isimli bir gence aittir. Bu genç kimdir ve böyle bir cinayeti kışkırtacak ne yapmış olabilir.

Ortaya çıkar ki Brandon kendisinin ve etrafındaki insanların olmasını istediği kişi değildir. Kasaba ahalisi, bulunduğu kısa süre içinde bir çok genç kızın kalbini çalmış olan gözüpek delikanlı Brandon Teena'nın aslında Lincoln, Nebraska'dan gelen Teena Brandon isimli bir bayan olduğunu öğrendiklerinde şok olurlar. Teena Brandon kendisini kabul etmeyen bir toplumda sıkışmış kalmış bir yabancıyken, Brandon Teena genç kızların kalplerini çalan neşeli ve büyüleyici birisidir. Polisi, kasaba halkını en fazla şaşırtan şey bir insanın nasıl olup da birbiriyle tamamen zıt iki kişiliği bir arada taşıyıp aslında olmadığı bir cinsiyetle başkalarını etkilemeyi başarmasıdır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
hilary swank gercekten erkek gibi oynamıs, cekiciliğini bırakın itici olmus hatta, cok basarılı bi oyunculuk sergilemis ayrıyetten.
güzel bir filmdi
0 Oy
ilginç...
0 Oy
arkdaşlar bu filmi nereden izleyebilirim bi türlü bulup izleyemedim önereceginiz bi site varmı
0 Oy
ERKEKLER AĞLAMAZ
(Boys Don't Cry)

Yorum:
* İç burkucu bir hikaye.. Kendini erkek olarak hisseden bir kızın hikayesi.. Onun bu farklılığını hazmedemeyenlerle, onu bir ucube olarak görenlerle mücadele ettği gibi aynı zamanda bu farklılığıyla da mücadele etmesi gerekecek..
* Sinema tarihinin en muhteşem oyunculuğunu bu filmde sergileyen Hilary Swank burdaki rolüyle-performansıyla sayısız ödüle layık görüldü (Oscar dahil).. Kor, Milyonluk Bebek, Hasat Zamanı, Not: Seni Seviyorum filmlerini izledim ama hiçbiriyle beni -nedensiz yere- etkileyemeyen Swank, bu filmiyle beni derinden etkiledi ve en sevdiğim oyuncular arasına girdi..

Olumlu Yönleri (Artıları):
* Bu tür farklılıklar dünyada çok fazla var.. Biz böyle insanların dramını acısını anlayamıyoruz aksine dalga geçiyoruz onlarla.. Sadece bir dakikalığına kendimizi onların yerine koyalım ve farkına varalım bir şeylerin.. Erkekler Ağlamaz filmi bunun gibi farkedemediğimiz bir çirkinliğimizi farketmemizi sağlıyor.. Bu tür ders verici konulara sahip olan filmlerin en büyük artısı bu olsa gerek..
* Gerçek bir hikayeden uyarlama..

Olumsuz Yönleri (Eksileri):
* Filmin eksisi Hilary Swank'in performansının gölgesinde kalmasıydı diğer öğelerin.. Eğer onlar da Swank kadar iyi olabilseydi tarihin en ödüllü filmlerinden birisi olabilirdi film..

Yönetmen: [7.6]     Dram: [9.0]
Oyuncular: [9.4]     Psikolojik: [8.4]
Senaryo: [8.2]        Romantik: [7.7]

Not:
* Kesinlikle tavsiye ediyorum.. İzlediğim en iyi filmler arasında.. Bu filmi beğenmemeniz mümkün değil.. Ertelemeden hemen bulup izleyin bu filmi..

FİLM: [[[8.4]]]
+ 2 Oy
bu filmi nerden izleyebilirim acaba
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum