? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1997
Süre
138dk

Oyuncular

John Travolta John Travolta
Sean Archer/Castor Troy
Nicolas Cage Nicolas Cage
Castor Troy/Sean Archer
Joan Allen
Dr. Eve Archer
Alessandro Nivola
Pollux Troy
Gina Gershon
Sasha Hassler
Yönetmen
Yıldız John Woo
Senarist
Mike Werb
Michael Colleary
Müzik
John Powell
Yapımcı
Terence Chang
Christopher Godsick
Raul Julia-Levy
Barrie M. Osborne
David Permut
Görüntü Yönetmeni
Oliver Wood
Face Off

Yüz Yüze

Face Off

8.0/10 IMDB Puanı: 7.3

FBI ajanı Sean Archer, sadist bir terörist olan Castor Troy'un Los Angeles'ta sakladığı biyolojik silahın peşine düşer. Archer, oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu Troy'u ele geçirir ve onun yüzünü alarak terör çetesinin içine girmeyi planlar. Ancak öldüğünü sandığı Troy komadan çıkarak Archer'ın labaratuvarda bıraktığı yüzü ameliyatla kendine taktırır. Archer, teröristlerin arasında kalırken, Troy da Archer'ın ailesinin içine sızar.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
filmin ikinci ve daha heyecanlı bölümü iki düşmanın hapishanede karşılaşmasıyla başladı ve tempo o dakikadan sonra hiç düşmedi,sonuç olarak filmin güzel kurgusu ve güzel aksiyon sahneleri var,iki baş rol oyuncusunuda bi karşılaştırcak olursak john travolta daha iyi performans göstermiş sanki..
+ 1 Oy
Çok sağlam bir aksiyon. Hatta türünün en önemli örneklerinden. John Woo'ya da bu yakışır.
-1 Oy
Beklediğimden de iyiydi diyebilirim.Oyunculuklara diyecek söz yok.Senaryo farklı,konunun işlenişi çok başarılı.Macera ve polisiye yönü kadar dram yönü duygusal sahneleri de çok başarılıydı.Hele ki Troy'un sevgilisinin Archer'la konuştuğu sahneler.Ne yalan söyleyeyim insan olarak duygulandım bazı sahneler de.Kadınlara da kızdım insan yüzü değişse de hareketlerinden olsa kocasını tanımazmı diye.Kült olmayı haketmiş gerçekten.Özlediğimiz türden bir filmdi.John Woo'nun Hollywood'taki en başarılı işi.Böyle sağlam filmlere daha az rastlıyoruz artık.

8/10
0 Oy
John Woo'nun tarzını en iyi anlayabildiğimiz film. Mission Impossible gibi, Die Hard gibi rakiplerinden üstün konumda bir aksiyon-bilim kurgu filmiydi. Senaryosu feci derecede özgün, oyunculukları sinir bozucu derecede müthişti. Hele Nic Cage, bu adam dünyanın yetiştirdiği bir altın !

Tek eksiği dublörlerin fazlasıyla kendini belli etmesiydi. 1080p izleyen beni anlar.

Toparlarsam 1 saniye bile sıkılmayacağınız, bilim kurgu - aksiyon severler için görsel şölen.

9/10
0 Oy
Sağlam bir aksiyon filmi. Ama çok uzatılmış. John Woo bu özelliğini Görevimiz Tehlike 2'de de sürdürmüştü. Fakat bu film aksiyon olarak karşılaştırdığımızda GT2'den fersah fersah ileride. En azından sadece bir aksiyon filmi değil. Hikaye çok orijinal olmasa da bir hikayesi var ve iki kişinin yüzlerini değiştirmeleri ve GT'deki gibi maske kullanılmaması, ameliyatla değiştirmeleri filmi daha zevkli hale getiriyor. Bana göre tek başına Face Off, Görevimiz Tehlike üçlemesini cebinden çıkarır.

John'un da Nicolas'ın da kariyerleri düşüşte şu sıralar. Bana göre bu 11 yılda John'un kotardığı tek sağlam film yok. Nic biraz daha şanslı. Kick Ass, The Weather Man, Lord of War, Adaptation, The Family Man filmlerini kotarmıştı. Yani ardı ardına kötü filmlerde yer alsa da bu on yıla vasat üstü ve/ya kaliteli filmler sığdırmayı başarmıştı. Bu film de 90'larda çektiği sağlam filmlerinden.
0 Oy
iki tane sevmediğim adama ragmen izledim
-1 Oy
elemanların birbirlerini oynadıkları sahne ve özellkile kilise sahneleri muhteşemdi.
0 Oy
karakterler için ancak böyle uygun kişiler seçilebilirdi. ikisininde oyunculukları çok güzel
+ 1 Oy
90'ların en başarılı filmlerinden biri. Filmde yüzler değişince karakterler de değişiyor ve iki oyuncu iyi/kötü takasını başarıyla gerçekleştiriyor.
+ 3 Oy
İki usta aktörün enfes filmi. Filmde aksiyondan da geçtik kişilerin aynı yüzde büründükleri farklı 2 karakter ve bunu izleyicilere gerçekten yüzleri değişmiş hissini vermeleri harika.
+ 6 Oy
gs yönetimi izlesin bu filmi. sırf forma değiştirmekle olmuyor başkasını oynatmak, böyle teknolojik işlemler de gerekiyor
-8 Oy
link yok nereden izliyecez acaba ??
-12 Oy
inanılmaz etkileyici bir seneryosu var.filmi seyredipte beğenmeyen yoktur heralde.kesinlikle syredin bence.iyi seyirler
+ 3 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum