? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1997
Gösterim Tarihi
6 Nisan 2012
Süre
194dk

Oyuncular

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio
Jack Dawson
Kate Winslet Kate Winslet
Rose DeWitt Bukater
Billy Zane
Caledon Hockley
Kathy Bates
Margaret Brown
Bill Paxton Bill Paxton
Brock Lovett
Yönetmen
Yıldız James Cameron
Senarist
Yıldız James Cameron
Müzik
James Horner
Yapımcı
Jon Landau
Görüntü Yönetmeni
Russell Carpenter
Titanic

Titanik

Titanic

8.6/10 IMDB Puanı: 7.5

1912 yılında dünyanın batmaz denilen gemisi Titanic, uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta çok zengin tabakadan insanlar olduğu gibi, diğer sınıflardan da yolcular vardır. Jack, gemiye son anda binen ve özgürlüğüne düşkün bir gençtir. Gemide tanıştığı Rose'la arasında büyük bir aşk başlar.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
Aşk'ın 500 Günü filminden sonra en iyi film diyebilirim. Oyunculuklar mükkemmel. Eski fakat güzel film..
+ 1 Oy
Bu arada yapılan araştırmalara göre, geminin batarken ikiye bölündüğü;fakat filimdeki gibi geminin kıç kısmının  o kadar da yükselmediği belirtiliyor...

Film, gerçekten de hepimizin gönlünde bir yere sahip...Ama larda yok değil?...

Bu gerçek batma hikâyesinin temelinde büyük bir hatanın söz konusu olduğu tamamen ortaya çıktı.

Titanic'in başına kötü bir şey geldiğini ilk kamuoyuna bildiren de NEW YORK TIMES OLMUŞ VE Editörün her şeyi göze alarak  vermiş olduğu zorlayıcı bir kararla insanlar bilgilendirilmiş.Böylece bu trajik kazanın içinde, profesyonel duruş bir gazetenin gelecekteki yerini sağlamlaştırmış.
Şayet böyle olmasaydı, kimse bu kazadan ve Titanic'in başına gelenlerden kısa sürede haberdar olmayacaktı.JAMES DE MİLLETİN GÖZÜNÜ BOYAYAMAYACAK,Avatar için de bu kadar hava atamayacaktı.
-1 Oy
Tek kelimeyle 300 milyon dolar nasıl balona dönüştürülür bunun hikayesi olan bir yapım evet Titanic'in şimdiye kadar yapılmış filmleri içerisinde en ihtişamlısı gibi duruyor ama inanın zamanında (bu film den 8-10 sene önce)izlediğim bir versiyonu çok daha etkileyici ve dramatikti şimdi hatırlayamadım kim tarafından çekildi kim oynadı ama önemli olan gerçekten iyi bir filmdi!
J.Cameron bu filmle Ben Dünya'nın Kralıyım nidaları atmıştı ama biz onu daha ziyade çektiği 2 muhteşem TERMINATOR ve çok iyi bir devam filmi hatta kimine göre ilk filmden de şahane olan ALIENS filmleriyle sevmiştik!
Bir paragrafta Leonardo DiCaprio'ya bence en gereksiz rollerinden biriydi özellikle çok beğendiğim süper bir aktör olmasına ve sonradan çok iyi projelerde rol alıp doğru işler yapmasına rağmen ama şu da  bir gerçek şöhret basamaklarını bu filmle daha çabuk tırmandı tek katkısı budur onun için bu yapımın!!!....
-1 Oy
efsaneydi
+ 1 Oy
Arkadaş yeni herhalde fazla üstüne gitmeyin adamın izlediği en iyi film titanic nede olsa ey Allahım ya!!!.....
+ 4 Oy
Selam ben bir fanboyum ve filmime kim bulaşırsa sataşacağım.
-2 Oy
filme laf atanlarla
-6 Oy
titanik kimle konuşuyo ben çözemedim :)
+ 4 Oy
Güzel bir aşk serüveni fakat daha ötesine gidemiyor bana göre. Ortalama bir film. Bu kadar övgü alması dev bütçesi ve elde ettiği gişe hasılatı. Teknik yönden çok başarılı ona lafım yok fakat içerik olarak beni hiç bir yönüyle etkileyemedi. 11 Oscar kazanması şaşırtıcı. Şayet Titanik şu an ki dönemde çekilseydi Oscar'ın O'sunu göremezdi. Ancak teknik dallarda kazanabilirdi o kadar.

6/10
0 Oy
50dede 3 siz öğreninde gelin sonra kendinizi rezil etmeyim canları benim
-3 Oy
pardon 46 siz ne girememesinden söz ediyorsunuz sinema mynte bakın 46.sırada titaniği göreceksiniz
-3 Oy
top 250de 47
-3 Oy
beğenmeyenlerin
-4 Oy
titanik dünyanın en güzel filmi filme kötü diyenler haletmiş filmi beğenlerin 1 kaç tahtası eksik
-4 Oy
Keşke Cameron Titanik'ten fersah fersah üstün Terminatör gibi, Aliens gibi filmlerini 3D ye dönüştürseydi. Kabul, Titanik ciddi gişe kazandıracaktır, diğerlerinin adı bile duyulmamıştır belki bazı kitleler tarafından. Ama bilmiyorum, bizim Yeşilçam'da her yıl 30 tane çektiğimiz aynı içerikli fakir-zengin edebiyatlı filmlerden ne farkı var bu filmin ? Görsel efekt dışında ? Celine Dion dışında ? Cast dışında ? Cameron faktörü dışında ? Birisi çıksın desin ki "işte bütün mesele bu" desin.

Hayranlarını saygıyla karşılıyorum. Ama tavsiyem, romantik filmleri Titanik ile kısıtlamayın.
-3 Oy
mantıklı olanda bu efsaneyi rezil etmeden teknolojiyi kullanmaktı.eğer doğruysa ne mutlu bize gerçi ne kadar etkileyici olur tartışılabilir.
-2 Oy
Titanic'in üç boyutlu (3D) afişi yayınlanmıştır. Yönetmen James Cameron'a göre filmin bu yeni hali izleyicileri gemide seyahat eden birer yolcuya çevirecekmiş!

aslında üç boyut meselesine çok takmamakla beraber filmin yenilenmiş versiyonunu dev perdede izlemek hiçte fena fikir değil.
+ 1 Oy
Asla unutamayacağım bir film.Sinema severler izlemiştir.Adını duymayan yoktur.Sinema sevgimi bu film başlattı.
+ 4 Oy
imdb niye bu kadar saçmalamış anlamak mümkün değil 9-10 arası olması lazımdı bence.filme gelince biz susalım izleyin onlar konuşsun.
+ 1 Oy
Fazla söze gerek yok. Tek kelime ile bir  "BAŞYAPIT"
+ 5 Oy
GÖZÜMDE BATAN BİR FİLM

Bir film düşünün; kaç kere izlediğinizi unuttuğunuz bir film. Bir film düşünün; daha okuma yazma bilmezken altyazılı sinemasına götürüldüğünüz bir film. Bir film düşünün; tutkulu bir aşkı tutkuyla yapılmış bir film. Bundan bir yıl öncesine kadar bu film hakkında bunları düşünüyordum. Bugün IMDb puanını göz önünde bulunarak tekrar izledim. Tabii uzun bir film. Şunu gördüm ki bende kalan anıları dışında hiçbir özelliği yokmuş, sadece bir balon. 11 Oscar falan hep hikayeymiş. Bu filmdeki aşk eskiden dillere destan olarak tabir ederken şimdi baktığımda sadece soğuk ve klişe bir çöp görüyorum. Zengin ile fakirin aşkı. Ek olarak fakir genç gördüğünü çizen, sanatçı ruhu olmayan ama yetenekli birisi. Zengin olanın ailesinin borçları yüzünden evlenmek zorunda. Sadece bu! Bunun dışında karakterler pek derin değil. Ancak aynı yıl vizyona giren "As Good As It Gets" filmindeki "aşk" olgusunun binde biri bile olamamış.

Film görsel olarak çok başarılı. Gemi sahneleri, gemini battığı sahne çok detayla çalışılmış. Titanic gemisinin ortadan kırıldığı sahne sinema tarihinin en başarılı sahnelerinden. Ancak keşke senaryo ve karakterler üzerinde de o kadar durulsaymış. Mesela nü çizimiyle ilgili bir sahne var. İlla karşılaştırmam gerekiyor, aynı sahne ne ilginç ki "As Good As It Gets" filminde de var! Ama bu filmde ruh yok resmen. Çok ruhsuz bir filmmiş. Evet, sahneler başarılı ama yine de bize o "aşk ruhunu" veremiyor. O hissi alamadım.

Oyuncular ve müzikler ayrı bir güzel ama. Kate Winslet başka bir yılda bu film çekilse "Oscar'ı almalı" derdim ama yine aynı engel var! Müzikler insanı alıp götürüyor. Filmde tek bu iki nokta da az buçuk bir "ruh" bulabildim. Müzikler Céline Dion gibi bir ustadan çıkmış tabii, güzel olmaz mı? Dion ortama müziği öyle bir işliyor ki...

Film asla 11 Oscar hak etmiyor, 7 tane anca hak ediyordu. En iyi filmi nasıl alır? Good Will Hunting, As Good As It gets ve L.A. Confidential gibi yapıtlar varken Titanic... Ben bu Akademi'nin... Bazıları IMDb puanını beğenmiyor ama gerçek bu! Bence herkes bir daha izlemeli filmi.

Film bazılarımızın en özel yerlerine taht kurmuştu. Ancak bir daha izleyerek o tahttan indi Titanic. Benim için çok sıradanlaştı, eskiden ilk 50 filmime rahat alabilirdim ama şimdi 150 değil 200 listeme bile giremez. Bu film benim için pek bir şey değil artık. Önerim; bir daha izleyin 7/10
+ 2 Oy
film ülkemizde gösterime girdiğinde ne kadar genç aşık, sevgili, evli, veya bir ilişkiye henüz başlamış insan varsa bu filmi izledi.  :=)))

''bu yüzden TİTANİK bir nevi aşıkların filmi'' başlığını da hak etmiyor değil hani!!!

ve tabi bu aşıklar filmi izlemekle yetinmeyip filmin afişinin de peşine düşerek ne kadar oda kapısı varsa hepsinin arkasında mutlaka bir TİTANİK, afişi asılı idi. JAMES CAMERON, bugün AVATAR gibi bir büyük sinema olayını yapmış ise.. bunun çok büyük bir payını kuşkusuz TİTANİK'e borçuludur bence.
+ 2 Oy
hayatımda izlediğim en heycanlı filmlerden bir tanesi ...
+ 4 Oy
Bu filmi izleyip de etkilenmemek ve beğenmemek elde değil özellikle aşıksanız...
+ 5 Oy
bu filmi izleyipde begenmeyen varmidir acaba.. Film tam bir duygu patlamasi..
+ 4 Oy
müthiş bir sinema dili olan, çok güzel bir film.tarihi bir film olması ve gerçek öğeler barındırması daha da güzel klılıyor.bu filmle birlikte imdb ye çok inanmıyorum. verilen puanlara, listelerine.romantik film kategorisinde top 50 ye girememesi de işin komik tarafı.
+ 3 Oy
bence muthıs bır fılm ve herkesın seyretmesı gereken bı fılm boyle bı fılm herzaman yapılmaz
+ 3 Oy
bence muthıs bır fılm ve herkesın seyretmesı gereken bı fılm boyle bı fılm herzaman yapılmaz
+ 3 Oy
bence muthıs bır fılm ve herkesın seyretmesı gereken bı fılm boyle bı fılm herzaman yapılmaz
+ 5 Oy
tarihi filmleri severim. bu film gerçekten çok güzel bir tarih uyarlaması. ama imdb top 250 listesine girememesi çok kötü. oscar ödüllerini sonuna kadar hak ediyor. gerçek bir aşk hikayesi mi bilmem ama çok tutkulu bir senaryo olmuş. uzun bir süreye rağmen çok yüksek bir tempoya sahip, tekrar tekrar izlenebiliyor. bir insan ayıbını bazı sahnelerde çok güzel açıklıyor: - buraya fazladan filikalar yerleştirilecekti, ama görünümü kötü olur diye çıkarttık. -bence bunlarda fazlalık ama. 9/10
+ 5 Oy
Bir de geçenlerde bir yazı okumuştum. Johnny Depp'in geri çevirdiği rollerin tamamı listelenmiş. Şaşırdığım filmler olduğu gibi iyiki de rol almamış dediğim filmler de mevcuttu. Şaşırdığım filmler arasında Titanic'i reddetmesi oldu. Jack rolü için ilk düşünülenlerden bir tanesi ama rolü geri çevirmiş. Hatta Depp senaryoyu bile zar zor okuduğunu, filmi hiç sevmediğini söylemiş. Buna daha da şaşırmıştım.
+ 2 Oy
Cameron'un 11 Oscarlı filmi!!! Akademi uğraşmak istememiş hepsini ona vermiş neredeyse. Geriye kalan dallarda da aday olabilseydi muhakkak verirlerdi. Beklenir bu şamarlardan. Hele Cameron'un geceden sonra "Ben Kralım" demesi... Allahım ya! Jackson'ın Y.Efendisi de ödülleri silip süpürdü ama senin gibi bişey demedi. Çektiği film klasikler arasına girdi. Ama bence artık abartılmamalı.

Zengin kız-fakir oğlan edebiyatı... Tam Yeşilçam. Ne farkı var bizimkilerden? Öncelikle para. Ayrıca kotarma biçimi. Görüntü, sanat yönetmenlikleri ve müzikleri iyiydi.
Gerçi filmin temasını sevdim: Zengin de olsan fakir de olsan gebereceksin. :)

Filmin sevdiğim yönleri ve sahneleri de var. İlk izlediğim yıl 2000'di yanlış hatırlamıyorsam, sonra gene gene gene izledim ama artık tv'de koyulunca dönüp bakamıyorum. Neyse, filmin en büyük artısı Kate Winslet ve  Leo DiCaprio'yu meşhur etmeleri.

+ 2 Oy
Ağladığım filmlerden.
+ 3 Oy
filmlerde ağladığımı hiç görmemeiştim, bu filmi izlerkende ağlamadım ama eğer acıklı sahneleri biraz daha uzatsalardı bebekler gibi ağlıycktım. bu film beni resmen bunalıma sokuyodu!!! bu filmde james cameronun ne kadar değilik bir yönetmen olduğunu görüyoruz. adam ilk başta gidiyo terminatör gibi bi bilimkurgu ikonu oluşturuyo ondan sonra ise dram filmlerinin ikonunu.o zaman için efektler müthiş!!! ama bence leonardo dicaprio ile kate winslet pek yakışmıyo, abla kardeş gibi duruyolar.
+ 2 Oy
sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran, kesinlikle izlenmesi gereken mükemmel bir baş yapıt!!!
+ 7 Oy
Yaşanan bi olayı efsaneleştiren film.Mutluluk,huzur daha bir çok güzel duyguyu bu filmde bulabilirsiniz.
+ 6 Oy
Zengin kız-fakir erkek aşkı bize biraz demode gelse de filmin geçtiği 1900'lü yılların başında mümkün olan bir tezatmış. Günümüz insanına bayat gelmesi normal karşılanabilir.
Film, çekildiği yıllara göre oldukça başarılı ve etkileyici bir aşk filmiydi. Oyuncu seçimi gerçekten çok iyiydi. Efektler bir aşk filmi için yerli yerinde ve kaliteliydi, göze hitap etmeyi başarıyordu. Müzik, görüntülere cuk oturmuştu. Senaryo başarılıydı.
Üstelik şimdiye kadar çekilen başka Titanic filmlerini de çoktan sollamış bir filmdir. Titanic deyince artık geminin ve facianın değil de bu filmin akla gelmesi, göreceli olarak başarılı olduğunun göstergesidir diye düşünüyorum.
Filmi, yönetmenin diğer filmleriyle özellikle de Avatar ile kıyaslamak her iki filme de haksızlık olur. Her eser kendi döneminin şartlarına göre değerlendirilmelidir. Benim kendi türünde başarılı bulduğum filmlerdendir Titanic.
+ 1 Oy
herkesin birzamanlar sinemanın en iyisi dedigi film şimdi yapılan ankaetlerde ilk 400 e bile girememesi o kişilerin sinemadan ne derece anladıgını gösteriyor. ama cameron'ın tarzına hiç uymadıgını düşünürsek son derece başarılı bir film.
-3 Oy
arkadaşlar hala bu filmi seyretmeyen varmı?gerçekten merak ediyorum.filmin içinde aşk,ölüm kalım savaşı ve inanılmaz şekilde filmin yönetmeni james cameron un aktardığı duygu seli var.kesinlikle tavsiye ederim ve filmin etkisinden bir hafta kurtulamayacağınıza adım gibi eminim.seyretmeyen ve bu yazıyı okuyan olursa sıradaki filminiz titanic olsun derim.iyi seyirler
+ 5 Oy
Hemen hemen her sinema sitesinin demir başı. İzlediğim zaman 8-9 yaşlarındaydım. 2-3 sene unutamadım. Unutamadığım 2-3 sene içerisinde en sevdiğim film titanic diye ceap verirdim. Ama şimdi top 100'me bile giremiyor. Artık kendimi hollywood sinemasından çıkardım. Sinemayı adece hollywood sineması olarak görmüyorum.
+ 6 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

04
Kas.2011

3 Boyutlu Titanic Nisan'da

Paramount Pictures, Twentieth Century Fox ve Lightstorm Entertainment, James Cameron’ın Titanic'inin 6 Nisan 2012’de 3 boyutlu olarak vizyona gireceğini açıkladılar.

11
Oca.2010

Titanic'in Tahtı Sallanıyor!

James Cameron'un Avatar'ı gişede rekorlar kırmaya devam ediyor. Film dördüncü haftasonunda elde ettiği $48.5 milyon hasılatla Kuzey Amerika'da toplam hasılatını $429 milyona çıkardı..

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum